رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم


رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم

رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم

از دیگر شهرهای استان مازندران در شمال ایران رامسر است، رامسر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر در غرب مازندران به شمار میرود. رامسر از سمت از غرب به چابکسر، ده اوشیان در گیلان، از جهت شرق به شیرود ، از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به رشته کوه‌های البرز منتهی میشود. از لحاظ آب‌وهوایی، رامسر در در زمستان، معتدل و در تابستان، گرم و مرطوب میباشد. رامسر در نزدیکی دریا وجنگل واقع شده.زیبایی ها و مناطق دیدنی شهر رامسر موجب شده این شهر، سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست باشد و جذب گردشگر فراوان در همه فصل‌های سال دارد. همچنین از امتیازات رامسر فرودگاه داشتن آن است. منطقه ی ییلاقی رامسر که شناخته شده است ییلاق جواهرده نام دارد که در قدیم به نام جؤر ده شناخته شده و هم اکنون به جواهر ده تغییر کرده، جؤر ده به معنای دهِ بالا میباشد. این منطقه در رامسر، بسیار زیبا، جذاب و دارای آب‌وهوایی بینظیر است و بر طبق سرشماری که در سال ۹۵ انجام شده، رامسر بالغ بر ۳۵،۹۹۷ نفر جمعیت درخود جای داده است. رامسر در قدیم جزئی از شهرستان تنکابن یا شهسوار بوده اما در سال ۱۳۶۴ بر طبق تقسیمات جدید کشوری که انجام شد از تنکابن جدا شد. مردم رامسر گیلک بوده و گویش گیلکی دارند. رامسر تا دوران قاجار، روستایی کوچک بود در غرب مازندران  ولی در دوران پهلوی با حمایت و پشتیبانی دولت، به شهری زیبا، با امکانات فراوان جهانگردی تبدیل شد. جذابیت فراوان رامسر در این است که به دلیل فاصله کم بین کوه و دریا، با بناهای زیبا، از کوه شروع شده و به دریا ختم میشود و منظره ای رویایی را به رامسر تبدیل کرده.
جاذبه‌های گردشگری
"جواهرده"
یکی مناطق زیبا و دیدنی رامسر جواهرده نام دارد که در گذشته به آن جورده به معنای ده بالا می‌گفتند. جواهرده، دهکده ای ییلاقی و منطقه‌ای تاریخی به همراه جنگل‌های سرسبز است که از سه طرف توسط کوههای البرز محاصره شده است. در زمستان‌ها سرما و برفی شدید و در تابستان‌ تجربه ی آب­وهوایی خنک و نسیم دلچسب و دل نواز را خواهید داشت. جواهرده رامسر یکی از مناطق رویایی و شاهکار طبیعت است که کمتر در سایر نقاط ایران دیده می‌شود. فاصله جواهرده تا دریا کم بوده و همچنین ارتفاع آن به دوهزار متر می‌رسد. جواهرده در 29 کیلومتری جنوب غربی رامسر قرار گرفته است.

"گرسماسر"
روستای گرسماسر یکی از زیباترین مناطق ییلاقی، شگفت انگیز و دیدنی رامسر است که در مسیر رامسر به کتالم واقع شده، طبیعتی بسیار زیبا و قدمتی بالا را تجربه میکند. گرسماسر در مسیر کوهنوردان و گردشگرانیست که به رشته کوه‌های البرز مسافرت می‌کنند. گرسماسردر 40 کیلومتری جنوب غربی رامسر قرار گرفته شده.

"جنگل‌ دالخانی"
در رامسر یکی از بهترین شگفتی های دیدنی، جنگل های دالخانی رامسر هستند. دالخانی به صورت تقریبی 800 متر از سطح دریا فاصله دارد و حدود 30 کیلومتر فاصله ی رامسر تا جنگل است. به دلیل ارتفاع بالایی که این منطقه دارد موجب شده انتخابی مناسب برای طبیعت‌گردی وکوهنوردی باشد. این جنگل غرق در مه است، که خود از شگفتی ها و ویژگیهای منحصر به ‌فرد و دیدنی جنگل دالخانیست. این دریای ابر مهم‌ترین دلیل برای جذب مسافر و توریست به این منطقه است. شگفتی های دالخانی رامسر موجب شده با نام دالان بهشت مازندران خوانده شود. جنگل دالخانی در 30 کیلومتری جنوب شرقی رامسر واقع شده.

"تله کابین رامسر"
عبور از بین این همه زیبایی و شگفتی طبیعی در رامسر بسیار شگفت انگیز است که تله کابین رامسر به شما این امکان را می دهد تا از ساحل دریا به جنگل این منطقه بروید و رامسر زیبا را بر فراز آسمان نظاره کنید.در پنج کیلومتری غرب رامسر بنا شده و 40 کابین را داراست همچنین توانایی حمل 450 نفر در ساعت را دارد. تله کابین رامسر 700 متر از سطح زمین فاصله دارد و در5 کیلومتری سمت غرب رامسر قرار گرفته شده.

"بوستان جنگلی صفارود"
پارک جنگلی صفارود دارای آب و هوای دلچسب و منظره ای عالی می‌باشد و در پایین جاده قرار دارد و پله‌هایی نیز برای ورود به آن از جاده ساخته اند. بوستان جنگلی صفارود در میان دره واقع شده و دارای جاذبه های بکر و طبیعی مانند رودخانه، جنگل و آب معدنی میباشند. وموجب شده توجه گردشگران  و طبیعت گردان به این منطقه جلب شود. بوستان جنگلی صفارود در 9 کیلومتری جاده جواهرده رامسر واقع شده است.

"غار یاغی لوکا"

غار یاغی لوکا به معنای سوراخ راهزنان است که چاهی با دهانه ای تقریبا سه متریست و روی کوه ایلمیلی قرار دارد. و به گفته ی محلیهای رامسر واین منطقه در گذشته به عنوان مکانی برای فرار کسانی بود که در دژ ایلمیلی بودند و پناهگاه کسانی بود که تحت تعقیب حکومت بودند. در شمال غربی رامسر، از جاهای دیدنی رامسر است و به "غار یاغی لوکا" معروف است و از مناطق بکر و دیدنی رامسر به شمار می رود.

"جنت رودبار"
یکی از شگفت انگیزترین مناطق گردشگری و جاهای دیدنی رامسر و حومه ، جنت رودبار است که در 60 کیلومتری رامسر واقع شده، همچنین از بین مردکم از رامسر و گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است و زیبایی‌های مناظر طبیعی و دیدنی‌های خارق‌العاده‌‌اش در خاطرات هر گردشگر و مسافری که از این مکان دیدن نموده ثبت شده است. جنت رودبار سرزمین گل گاوزبان است، حتی جشنواره آن چندین سال است که برگزار می شود.

"آبشار ایج"
کوه‌های برفی واقع در رامسر و بارندگی‌های فصلی موجب این شده است که مناظر. شاهکار های طبیعی بسیار زیبا با چشم‌اندازهای بینظیر و مناطق بکرموجب شده این تجربه به شما دست دهد که گویی در ویلایی لوکس وطبیعی هستید، چون این مناظر به صورت طبیعی در این منطقه ایجاد شدند.ایج، به آبشار ده‌قلو معروف است، همچنان یکی از جاذبه‌های طبیعی و جاهای دیدنی رامسر است علت نامگذاری این آبشار به ایج به این دلیل است که واقع در روستای ایج یا اشکورعلیا رامسر است. آبشار ایج آب بسیار فراوان دارد، چشمه های خروشان، فضاهای غار مانند  وسیع در زیر آبشار، یخچال های دایمی و نمایی دیدنی از دره اشکور است که دارای پوشش گیاهی با رایحههای بسیار دل انگیز می‌باشد و دلرباست وچشم هر بیننده ای را خیره میکند.

"کاخ مرمر"
عمارت کاخ مرمر رامسر در دوران پهلوی (سال 1316) با مساحتی حدودا 600 متر در باغی با مساحت 60 هزار متر ساخته شده و یکی از بی بدیل ترین، خاص ترین و بی بدیل ترین باغ های ایران از حیث تنوع گونه های گیاهی میباشد که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده در ایران و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی در آن کاشته شده. عمارت کاخ مرمر دارای جلوه‌های زیبا، معماری بینظیر و سقف بسیار تماشایی با  ستون های سنگی خوش تراش و بزرگ، مجسمه‌های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، ببر سنگی،  فرش‌های عتیقه و قیمتی و نفیس، کریستال، منبت کاری‌های استادانه ، گچبری‌های شاهکار و زیبا و آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان را دردل خود جای داده. کاخ مرمر رامسر 22 سال مصادره و متروک بود در نهایت تبدیل به کاخ موزه مرمر شد و هم اینک  در میان جاهای دیدنی رامسر با نام تماشاگاه خزر شناخته  میشود. این  کاخ بی نظیر واقع در خیابان شهید رجایی ، غرب هتل رامسر بنا شده.


"آبشار سیاسرت"
 35 کیلومتر از جنوب رامسر که فاصله بگیرید، درجوار مسیر زیبای جنت رودبار شاهد یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی گردشگری  بسیار زیبای رامسر به نام آبشار سیاسرت هستید. دارای طبیعتی بسیار زیبا و جذاب است و هنگامی که بران می بارد زیبایی شگفت انگیزی به این منطقه از رامسر هدیه میدهد. همچنین رودخانه چالک رود که در کنار سیاسرت قرار گرفتع موجب شده زیبایی این آبشار دوچندان شود.

"قلعه مارکوه"
قلعه مارکوه واقع در 3 کیلومتری ساحل دریای مازندران در رامسر قرار دارد و فاصله ی آن با رامسر فقط 6 کیلومتر است. ساختار قلعه مارکوه از رشته کوه‌های البرز بوده و از لحاظ ارتفاع، 600 هزار مترمربع وسعت داشته  وهمینطور از سطح دریای خزر 500 مترفاصله دارد. مارکوه پوشش گیاهی فراوانی همانند بلوط، باغات چای، شمشاد، مزارع برنج، درختان انجیلی، باغ مرکبات و انواع درختچه‌ها را در دل خود پرورانیده. در شمال قلعه مارکوه، به تپه‌ها و ارتفاعات سبزه پوش البرز و همچنین دهات ها و روستاهای اطراف و رودخانه زیبا ی نسارود در سمت مشرق، موجب شده زیبایی این ناحیه چندین برابر شود.


"آبگرم سادات محله"
چشمه‌های آب گرمی که در رامسر هستند خواص درمانی دارند، و این موضوع این منطقه را  تبدیل به یکی از جاذبه ها و جاهای دیدنی رامسر تبدیل کرده. این چشمه ها موجب میشوند مسافران علاوه بر این که از جاذبه‌های گردشگری رامسر بهره ببرند کنند از خواص درمانی آب گرم استفاده کنند. چشمه آب گرم رامسر در نزدیکی ساحل دریا قرار گرفته، علاوه بر این استخرهایی که بر روی چشمه  آب گرم معدنی  بنا کردند، در کتالم و سادات محله هم چشمه آب گرم معدنی وجود دارد. که خواص درمانی آن، درمان دردهای عصبی و عضلانی، بیماریهای پوستی و رماتیسم است..


"سد میجران"
سد میجران یکی دیگر از مناطق بسیار زیبا در سطح مازندران بوده  و  جزو جاهای دیدنی رامسر محسوب میشود.سد  میجران رامسر واقع شده در اواسط اربه کله و دالخانی، به روی رود نسارود ساخته شده  است و بسیار دیدنی و زیبا است. طول تاج سد میجران حدودا 190 متر و از حیث ارتفاع، حدود 6 متر می باشد و معماری آن، با سنگ ریزه‌هایی که ساختارشان از بتن و آسفالت است، ساخته شده. این منطقه حفاظت شده است و در 20 کیلومتری رامسر بنا شده.


"باغ ایرانی رامسر"
یکی از بهترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران کاخ سلطنتی رامسر است. حتی یک اثر تاریخی در میان جاهای دیدنی ایران واقع در شهر رامسر است. این بنا در سال 1316 به امر رضا شاه پهلوی به بهره بری رسید و تا قبل از انقلاب،  اقامتگاه خانواده شاهنشاهی بود. بنای کاخ  در باغی با مساحت شصت هزار متر قرار گرفته  که اولین نهال‌های مرکبات پیوندی و اصلاح شده و گیاهان تزیینی نایاب در دنیا در این باغ کاشته شدند.


"مراکز خرید رامسر"
 بازارهای محلی واقع در شهرهای شمالی، برای تمامی مسافرین و مردم جذاب و دلپذیر است که همیشه درسفر خود زمانی را برای آن اختصاص میدهند. رامسر هم از این قائله جدا نیست.
از بهترین و دیدنی ترین مراکز خرید رامسر میتوان به اماکن زیر اشاره نمود
مرکز خرید آرامش رامسر
بازارهای محلی و هفتگی رامسر
مرکز خرید نگین رامسر
بازار صنایع دستی رامسر
بازار ماهی فروشان رامسر

برای خرید، فروش، رهن و اجاره ی  خانه، ویلا، زمین و آپارتمان با متخصصین شهر باران در ارتباط باشید.

رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم
رامسر زیبا و دیدنی را با شهر باران بشناسید + عکس و فیلم

مربوط به مقالات