سرمایه گذاری در شمال با خرید زمین و ویلا | املاک شهر بارانسرمایه گذاری در شمال با خرید زمین و ویلا | املاک شهر باران

حتما این سوال در ذهنتان پیش آمده که چرا باید در شمال سرمایه گذاری کنیم. در طول زمان کسانی را دیده ایم که علاقه مند به پس انداز پول در بانک نیستند. دلایل متعددی برای عدم ذخیره پول در بانک وجود دارد مانند سود کم، افزایش تورم و غیره. به همین دلیل افراد به سمت سرمایه گذاری با خرید سکه، ملک، ورود به بازار بورس و ... سوق پیدا می کنند.

از گذشته تا امروز همواره خرید ملک در شمال، مرکز توجه سرمایه گذاران بوده است. مناطق شمالی ایران به دلیل برخورداری از آب و هوای معتدل، خاک حاصلخیز، وجود دریا و جنگل از بهترین مناطق جغرافیایی در کشور هستند و بسیاری از افراد به خاطر همین دلایل، شهرهای شمالی را برای زندگی انتخاب می کنند. سالانه گردشگران و مسافران زیادی به شهرهای شمالی سفر می کنند و این خود باعث شده امکانات رفاهی از جمله هتل، ویلا، شهرک ها و ... در این مناطق بیشتر شود.

سرمایه گذاری در شمال با خرید ویلا

سرمایه گذاری همیشه سودآور نبوده است. اگر نگاهی به بازار بیاندازیم، متوجه می شوید که سرمایه گذاری در بخش های مختلف همواره یکسان نبوده است. برای مثال در گذشته افراد پول و سرمایه خود را در بانک نگهداری می کردند و از سودی که هرماه نصیبشان می شد استفاده می کردند. این روش از راحت ترین و سریع ترین روش های سرمایه گذاری است به این دلیل که شما هرزمان که خواستید می توانید آن را از بانک برداشت و استفاده کنید. با اینکه امروزه هنوز برخی از این روش استفاده می کنند اما به دلیل شرایط اقتصادی امروزی و سود کم و ناامنی بنگاه های مالی، کمتر کسی سرمایه خود را در بانک نگه می دارد.

علاوه بر سرمایه گذاری در بانک، برخی با خرید طلا و ارز، سرمایه خود را حفظ می کنند. ای روش ریسک بالایی دارد به این دلیل که بازار طلا قابل پیش بینی نیست و ممکن است شما یا سود خوبی داشته باشید یا ضرر مالی شدیدی را متحمل شوید.
در این میان، روشی که همیشه جواب داده است و همواره در آن سود وجود دارد، خرید ملک است.

خرید ملک از روش های است که حتی در بدترین شرایط اقتصادی هم در آن سود وجود دارد و همواره رو به رشد است اما باید به این نکته دقت داشته باشید که خرید ملک در هر جایی برای شما سودآور نیست. اگر در خرید ملک دقت نکنید ممکن است بعدها از نتیجه آن ناراضی باشید .

ویلا سازی در شهرهای شمالی کشور به دلیل آب و هوای مطبوع و طبیعت زیبا روز به روز رونق بیشتری می گیرد. از این رو سالانه افراد زیادی اقدام به خرید ویلا در شهرهای مختلف شمالی می کنند تا هم از طبیعت لذت ببرند و هم سرمایه خود را حفظ کنند. خرید و فروش ویلا و حتی ساخت ویلا در شهرهای شمالی روز به روز بیشتر می شود و این خود باعث افزایش قیمت ملک می شود. از این رو سرمایه گذاری در خرید ویلا باعث رشد و افزایش سود می شود.

سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال

اگر پول کافی برای خرید ویلا ندارید، خرید زمین بهترین گزینه است. ساخت و سازهای مشارکتی در زمین ها خریداری شده یکی از راه های کسب سود است. حتی می توانید به صورت انفرادی ساخت و ساز را شروع کنید و با ساخت ویلا و فروش آن سرمایه خود را برگردانید. در نتیجه خرید زمین همیشه یکی از راه های کسب سود بوده است و هرروز بر ارزش زمین های شمال افزوده می شود.

 

بهترین زمان برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بازار مسکن باید با ثبات بازار هماهنگ باشد. وقتی بازار مسکن ثابت است و تغییرات چندانی در آن مشاهده نشود، بهترین زمان برای سرمایه گذاری است. برای آگاهی از این شرایط بهتر است قبل از هر اقدامی، با افرادی که در این حوزه تخصص دارند مشورت کرد زیرا بازار مسکن مدام درحال تغییر است و پیش بینی آینده آن کار چندان آسانی نیست.
عرضه و تقاضا در بازار مسکن نیز به همان شکل همیشگی است.

اگر تقاضا زیاد باشد باعث گرانی می شود و اگر عرضه کم باشد نیز گرانی پیش می آید. برای آگاهی از اینکه چه زمانی بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است، باید به عرضه و تقاضا مسکن توجه داشته باشیم. قبل از سرمایه گذاری در هر ملکی، موقعیت آن را با دقت بررسی کنید. همه جوانب یک ملک را بسنجید و دقیقا ملکی را انتخاب کنید که جای پیشرفت دارد. برای مثال ملک هایی که سر نبش و بر خیابان هستند به مراتب از موقعیت های دیگر باارزش تر هستند.

 

مزایای سرمایه گذاری در خرید ویلا

حتما شما نیز در طول زندگی به دنبال راه و روش های زیادی برای سرمایه گذاری بلند مدت بوده اید. شاید به این فکر کرده باشید که خرید ویلا در شمال در آینده برای شما سودآور است یا خیر؟ و یا اینکه چه مزیت ها و ریسک هایی به همراه دارد و چه نکاتی را باید درنظر گرفت. یکی از مهم ترین اصول در سرمایه گذاری خرید ویلا، صبور بودن است. اگر قصد سرمایه گذاری با خرید ویلا را دارید نباید انتظار داشته باشید که در کوتاه مدت به نتیجه می رسید.

با اینکه سرمایه گذاری کاری سودآور است اما نتیجه آن در بلند مدت نمایان می شود. موقعیت جغرافیایی ویلا از ملاک های مهم در میزان سودآوری یک ملک است. برای مثال اگر ویلایی را خریداری کنید و آن را در فصل هایی که مسافران و گردشگران زیادی به شمال سفر می کنند اجاره دهید، قطعا سود بیشتری نسبت به بقیه فصول سال به دست می آورید.

اگر بخواهید ویلا خود را بفروشید قطعا پس از گذشت مدتی قیمت زمین شما بالاتر خواهد رفت و درنتیجه فروش ویلا برای شما سودآور خواهد بود. به طور کلی میتوان گفت مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در خرید ویلا، سودآوری در بلندمدت و بازگشت سرمایه است.

معایب سرمایه گذاری در خرید زمین

تصور کنید یک زمین در شمال خریداری کرده اید و ویلایی را در آن ساخته اید و حالا قصد دارید آن را بفروشید اما ملک شما به خوبی به فروش نمی رسد.

این درحالی است که شما با فروش ویلا می خواهید سرمایه اولیه خود را بازگردانید. در این شرایط شما سرمایه گذاری بلندمدت انجام داده اید اما به دلیل تغییرات در بازدهی فروش ملک، ممکن از تا مدت ها نتوانید ملک را بفروشید و سرمایه اولیه را بازگردانید. یکی از معایب دیگر سرمایه گذاری در خرید زمین در شمال این است که اگر شما برای زمینی که خریداری کرده اید سیستم لوله کشی آب و سیم کشی برق انجام دهید، باید مالیات بیشتری را پرداخت کنید.

همچنین یک از مواردی که کمتر به آن توجه می شود، این است که برای ساخت و ساز در زمین خریداری شده نیاز به مجوزهای مربوط به آن است. خریداران معمولا فراموش می کنند که گرفتن مجوز، خود هزینه های جانبی خودش را دارد. بنابر این اگر زمینی به نسبت ارزان تر باشد باز هم شما هزینه های جانبی را دارید. از مهم ترین معایب خرید زمین، تحت تاثیر بودن قیمت زمین به نسبت نوسانات بازار است. برای مثال شما زمینی را انتخاب می کنید که در بافت شهری قرار ندارد بنابر این ممکن است فروش آن نیز به نسبت سخت تر باشد.

از طرف دیگر قیمت زمین هایی که در موقعیت های مکانی بهتر هستند و امکانات کامل دارند به نسبت زمین های خارج از بافت گران تر است. درنتیجه تغییرات قیمت خرید و فروش زمین پیرو نوسانات موجود در بازار است و هرچه تقاضا بازار بیشتر باشد به تبع نوسانات قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

 

بهترین راه سرمایه گذاری در شمال

از گذشته تا به امروز همه ما به دنبال حفظ سرمایه خود بوده ایم. تجربه نشان داده است خرید و فروش ملک از راه های مناسب حفظ سرمایه و رسیدن به سود در بلندمدت است و همچنین برای افرادی که می خواهد کمترین ضرر را داشته باشند بهترین گزینه می باشد.
لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که سرمایه گذاری بدون هدف ما را به سودی نمی رساند و مهم این است که نسبت به ملکی که قصد خرید آن را داریم اطلاعات کافی داشته باشیم و بدانیم که در کدام منطقه در شمال قرار دارد.

مشاورین دانا و کاربلد که با تمامی نقاط شهرهای شمالی آشنا باشد و تجربه کافی در انجام معاملات داشته باشند، افراد مناسبی جهت مشورت در زمینه خرید ملک هستند. یک مشاور با تجربه می تواند بهترین زمین با بالاترین کارایی را برای شما انتخاب کند به گونه ای که در آینده جای رشد و پیشرفت داشته باشد و در نتیجه سودآوری بالایی به همراه بیاورد.

سخن پایانی:

سرمایه گذاری روز به روز در بین مردم بااهمیت تر می شود. خرید ویلا و زمین جهت سرمایه گذاری اگر در زمان و مکان درستی انجام شود در آینده باعث سودآوری می شود. ملک های واقع در شمال به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی مناسب خواهان بسیاری دارند به همین دلیل امروزه سرمایه گذاری در شمال به همگان توصیه می شود.

املاک شهر باران، با متخصصین و مشاوران درجه یک و حرفه ای در حوزه املاک، شما را در رسیدن به ملک مورد نظرتان راهنمایی می کند. تنها یک کلیک با شهر باران فاصله دارید.


مربوط به مقالات