محوطه سازی ویلا | املاک شهر بارانمحوطه سازی ویلا | املاک شهر باران

محوطه سازی یکی از کارهای ضروری بعد ازخرید ویلا در شمال است. همانطور که می دانید، محیط بیرونی ویلا به اندازه محیط درونی آن مهم است و هرچه زیباتر و تمیز تر باشد، به زیبایی ویلا کمک می کند. محوطه سازی این امکان را به شما می دهد که در فصل تابستان، از نشستن در فضای باز و هوای مطبوع لذت ببرید.
با شهر باران همراه باشید تا ایده های جدید درباره محوطه سازی زیبا و شکیل را به شما ارائه دهیم.

ایده های نوین در محوطه سازی:

1. مسیر ورودی در محوطه سازی


مسیر ورودی به سمت ویلا یا حیاط از اصلی ترین نقاط یک خانه است. هرچقدر مسیر ورودی به سمت خانه زیباتر باشد، باعث زیبایی کل محوطه ویلا خواهد شد. جدا کردن مسیر ورودی از محیط های دیگر در محوطه سازی بسیار مهم است.
ایده های مختلف و متنوعی برای ایجاد مسیر ورودی وجود دارد. بعضی از این ایده ها شامل سنگ فرش، گلها و گیاهان، پل های تزئینی و ... است.

2.  فضای سبز در محوطه سازی


از عوامل دیگری که در زیبایی محوطه سازی نقش مهمی دارد، ایجاد فضای سبز مناسب در حیاط ویلا است. اگر به ویلاهای لوکس و مردن نگاه کنید، همه آنها از گل و گیاه به صورت تزئینی در حیاط خود استفاده کرده اند. 
قبل از انجام گل کاری در محوطه سازی، باید سبکی که مدنظرتان است را انتخاب کنید و بهترین سبک که با محیط حیاط شما مناسب باشد را انتخاب کنید.
شما می توانید با استفاده از کاشت گیاهان سبز، بخش های مختلف حیاط را از یکدیگر جدا کنید. این کار مانند پرچین عمل می کند و به زیبایی محوطه سازی می افزاید.

3. حوض آب و استخر در محوطه سازی


یکی از عوامل مهم در زیبا سازی محوطه ویلا، ساخت استخر یا حوض آب در اشکال مختلف است. این کار به این بستگی دارد که شما چقدر فضای باز در محوطه خود دارید. این نکته حائز اهمیت است که ساخت حوض آب در محوطه سازی حتی در اندازه های کوچک تر در فضای کوچک نیز باعث زیبایی حیاط ویلا خواهد شد و احساس آرامش را به مهمانان منتقل می کند.

4. طراحی آلاچیق در محوطه سازی


ساخت آلاچیق در مکان مناسب در حیاط ویلا به زیبایی هرچه بیشتر فضا کمک می کند و محیطی دلنشین را برای گذراندن بعدازظهرهای تابستانی برای شما فراهم می کند. انتخاب آلاچیق نیز به فضای کلی حیاط بستگی دارد و باید متناسب با ابعاد کلی حیاط باشد.
آلاچیق ها با طراحی ها و جنس و اندازه های مختلف، متناسب با سبک ویلا طراحی می شوند. از انواع آلاچیق ها می توان به آلاچیق چوبی، سنگی و ... نام برد. انتخاب مناسب طرح و سبک آلاچیق به زیباتر شدن هرچه بیشتر محوطه سازی کمک می کند.

5. نورپردازی در محوطه سازی


علاوه بر مواردی که بالا به آنها اشاره کردیم، نورپردازی در محوطه سازی اهمیت زیادی پیدا کرده است و زیبایی حیاط ویلا را چندین برابر می کند. نورپردازی در محوطه ویلا به شکل های مختلفی انجام می شود و این کاملا به سلیقه و محیط شما بستگی دارد. برای مثال شما می توانید از لامپ های ایستاده در کنار مسیر ورودی و یا ریسه های چشمک زن در دیوارها و باغچه ها استفاده کنید. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. 

6. استفاده از شومینه در محوطه سازی


سیستم گرمایشی همان چیزی است که شما در شب نشینی های شب های سرد زمستان به آن نیاز دارید. برای اینکه به راحتی و بدون احساس سرما بتوانید از گفتگو با دوستانتان لذت ببرید، نیاز به سیستم گرمایشی مناسب در حیاط خانه خود دارید.
یکی از این سیستم های گرمایشی در فضای باز، گودال ها یا چاله های آتش است. این گودال ها با گاز کار می کنند و شما می توانید از آن طبق سلیقه خود در طرح های مختلف استفاده کنید. چاله های آتش نیز با هیزم کار می کنند و دیواره آن نمای سنگ است و ضد آتش هستند. شما می توانید با پر کردن هیزم در آن فضا را گرم کنید و در زمان دلخواه آن را خاموش کنید.

سخن پایانی:
برای انجام یک محوطه سازی مناسب و زیبا، قبل از هرچیزی بودجه و مکان مناسب را در نظر بگیرید تا از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. در نظر داشته باشید یک محوطه سازی زیبا و مناسب آن است که در عین حال که زیبایی و دلنشینی را دارد باید کاربردی نیز باشد.
املاک شهر باران، با متخصصین و مشاوران درجه یک و حرفه ای در حوزه املاک، شما را در رسیدن به ملک مورد نظرتان راهنمایی می کند. 
تنها یک کلیک با شهر باران فاصله دارید.


مربوط به معماری