نشتارود زیبا از دیدنی های مازندران | املاک شهر باراننشتارود زیبا از دیدنی های مازندران | املاک شهر باران

نشتارود یکی از شهرهای شمالی واقع در مازندران است. تا به حال به معنی آن فکر کرده اید؟ نشتا به معني نشت آب است و به دليل وجود چشمه ها و رودخانه های فراوان به خصوص گذر رودها از مرکز شهر، این منطقه به نشتارود معروف شد.

نشتارود به دلیل نزدیکی مناطق کوهستانی و سواحل دریای خزر به یکدیگر، در فصل گرما هوای مطلوب و ملایمی دارد که بسیاری از گردشگران برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت به این منطقه سفر می کنند.

نشتارود از سمت غرب به شهر تنکابن (شهسوار) ختم می شود و از یک سو منظره سرسبز کوهستانی و دامنه های البرز شمالی را دارد و از سوی دیگر به سواحل دریای خزر نزدیک است و چشم انداز بسیار زیبا و منحصر به فردی را به وجود آورده است.

شهر زیبای نشتارود به خاطر وجود جاذبه های گردشگری فراوان مانند پلاژهای بزرگ ساحلی، منطقه ییلاقی داغ کوه، منطقه جنگلی تحقیقات کشاورزی طالش محله و طبیعت زیبا و مناطق چشم نواز، زیباترین جلوه های گردشگری و تفریحی را دارد و به دلیل وجود مرداب های رازآلود، به یکی از زیباترین شهرهای شمالی شناخته شده است. بافت غنی فرهنگی و اجتماعی منطقه نشتارود ناشی از ادب و شعور بالای مردم آن می باشد.

اما جاذبه های نشتارود هنوز تمام نشده است. منطقه جنگلی دینارسرا در بخش مرتفع شهر نشتارود قرار گرفته که از آنجا می توانید نمای کلی شهر و دریای خزر را از ارتفاع بالا ببینید. از دیگر جاذبه های گردشگری نشتارود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرداب نشتارود
این مرداب در مرکز شهر نشتارود قرار دارد و از وسط بازار عبور می کند و منظره زیبایی را به تصویر می کشد. انواع ماهی ها مانند کپور، سفید، کفال و اردک ماهی، در این مرداب وجود دارند و به همین دلیل مکان مناسبی برای سید ماهی است. مرداب نشتارود از کوه های البرز سرچشمه می گیرد و سپس از جنگل ها و مزارع این منطقه می گذرد.

منطقه جنگلی سفید آب و کوه سر
آبشار کوهسر یکی از زیباترین آبشارهای مازندران است. روستای جنگلی سفیدآب و کوهسر واقع در نشتارود توسط جاده ای خاکی بسیار زیبا و دیدنی به هم متصل می شوند. برای عبور از این جاده باید از رودخانه ای عبور کرد. 


آبشار کمیلیه و کوه سر و دینار سرا
منطقه جنگلی دینارسرا در بخش مرتفع نشتارود قرار گرفته است. آبشار کمیلیه نیز در غرب شهر نشتارود قرار گرفته و از خیابان شهید اوجانی (جاده کترا) می توان به این منطقه زیبا دسترسی پیدا کرد. با عبور از خیابان ۱۵ خرداد به سمت جنوب نیز می توانید از آبشار دینارسرا دیدن کنید.

پارک ملی جنگلی خشکه داران
پارک جنگلی خشکه‌داران در حد فاصل نشتارود و عباس آباد قرار دارد و فقط 120 متر با دریا فاصله دارد. این منطقه تنها جنگل جلگه ای از آخرین بازمانده های جنگل های جلگه ای شمال کشور است. بخشی از این پارک ملی به موزه تاریخی تبدیل شده است که مجموعه ای از تاکسیدرمی حیوانات وحش شمال ایران در آن نگهداری می شود.

حمام سنگی باستانی مکرود
حمام سنگی مکرود مربوط به اواخر دوران قاجار است و در نشتارود در دهستان تمشکل، روستای مکرود واقع شده است و به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در شهر باران هستیم.


مربوط به مقالات