ویژگی های یک خانه خوب برای خرید | املاک شهر بارانویژگی های یک خانه خوب برای خرید | املاک شهر باران

انتخاب خانه در عین حال که هیجان انگیز و لذت بخش است، میتواند بسیار چالش ‌برانگیز و دشوار باشد. انتخاب خانه‌ ی مناسب برای افراد با توجه به سلیقه و سبک زندگی آنها متفاوت است. برای انتخاب یک خانه خوب، ابتدا باید ملاک هایی که درنظر دارید را مشخص کنید. با تعیین اولویت ها می توانید گزینه ای نزدیک تر به ایدهآل خود را پیدا کنید. مشخص بودن بودجه برای خرید خانه نیز از امور ضروری است.
مهم‌ترین ویژگی‌های یک خانه‌ی خوب شامل نقشه، فضای داخلی و محیط پیرامون مناسب است. محیط اطراف خانه نقش مهمی در انتخاب مکان مناسب دارد زیرا بخش زیادی از آرامش ما در منزل، ناشی از آرامش محل زندگی و منطقه سکونت است. با ما همراه باشی تا ویژگی های خانه ی خوب را باهم بررسی کنیم. 
•    امنیت و آرامش محله
•    امکانات محله
•    دسترسی به حمل‌ونقل عمومی
•    دسترسی و ترافیک
•    فضا و محیط محله
  

امنیت و آرامش محله

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خانه‌ی خوب، داشتن امنیت و آرامش در محل زندگی است. خانه مکانی برای استراحت است و آرامش در آن حرف اول را می زند. نزدیک بودن به بزرگراه ها و اتوبان ها، مسیرهای هوایی و خطوط راه آهن باعث آلودگی صوتی و درنتیجه کاهش آرامش در منزل می شود. 
رفت و آمد و ارتباط نزدیک بین همسایه های یک محله، یکی از اصلی‌ترین عوامل در ایجاد امنیت در آن محله است. امروزه در مناطقی که افراد ارتباط بیشتری با یکدیگر دارند و فعالیت های مشترکی مانند پیاده-روی و گردهمایی و ... انجام می دهند، به علت شناخت یکدیگر و ایجاد تعلق خاطر، از امنیت بالاتری نسبت به سایر محله ها برخوردارند و آمار جرم و جنایت در آنها کمتر است.
وجود سینما، مراکز خرید، مراکز تفریحی، کافه ها و رستوران ها و ... باعث رفت و آمد بیشتر و شلوغی معابر می شود که این خود سبب افزایش امنیت ساکنین به خصوص امنیت در شب است.

امکانات محله

ما همیشه از طی کردن مسیرهای طولانی بیزاریم. وجود امکانات مختلف و متنوع در محله، رفاه ساکنین را فراهم میکند و از هزینههای رفت و آمد و اتلاف وقت جلوگیری می کند. 
نیاز به مراکز درمانی و خدمات پزشکی یکی از نیازهای مهم و اولیه برای همه افراد است. وجود این مراکز برای همه خانواده ها، به ویژه خانواده هایی که از افراد سال خورده یا کودک نگهداری می کنند بسیار مهم است.
یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب محله مناسب، وجود مدارس و آموزشگاه ها در نزدیکی خانه است. پیدا کردن مدرسه مناسب از دغدغه‌های اصلی خانواده‌های دارای فرزند است. نزدیک بودن محل زندگی به مدرسه و مراکز آموزشی باعث صرف هزینه و زمان کمتری جهت رفت‌وآمد می‌شود. 
وجود مراکز خرید و  فروشگاه‌های متنوع و مختلف  در نزدیکی محل زندگی باعث می شود به آسانی و  بدون اتلاف وقت در هر زمان مایحتاج خود را فراهم کنید. با وجود مراکز میوه و تره بار در نزدیکی خانه، می توان با هزینه‌ای کمتر، میوه و سبزی‌های تازه‌ی مورد نیاز خود را تهیه کنید.
یکی دیگر از ویژگی‌های خانه خوب، وجود پارک و کافه در محله است. پارک‌ها و فضاهای سبز مکان های مناسبی برای تفریح و برقراری ارتباط اجتماعی بین ساکنین محله هستند و همچنین باعث زیبایی و طراوت محیط می شوند.

دسترسی به حمل‌ونقل عمومی

دسترسی آسان به وسایل حمل‌ونقل عمومی یکی دیگر از ویژگی‌های خانه‌ی خوب است. دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی، باعث آسانتر شدن رفت‌وآمد ساکنین به سایر نقاط شهر میشود. همچنین استفاده کمتر از خودروهای شخصی باعث کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی میشود. 

دسترسی و ترافیک

مسیر خانه تا محل کار یا تحصیل، مسافتی است که شما هرروز طی میکنید. دسترسی راحت و آسان به خیابانهای اصلی و بزرگراهها، این امکان را به شما می دهند تا از مسیرهای کوتاه تر و یا کم ترافیکتر به مقصد برسید. 
باریک بودن، یک طرفه بودن و یا وجود سازمان ها اداره‌ها و ارگان ها در نزدیک خانه به‌خصوص در شروع روز و روزهای اول هفته، باعث افزایش رفت‌وآمد، ازدحام و شلوغی می‌شود. 

فضا و محیط محله

محله‌ای که برای زندگی انتخاب می کنید باید متناسب با سبک زندگی شما باشد. به‌عنوان ‌مثال برخی از محله‌ها دارای ساکنین مذهبی هستند و ممکن است شما به برگزاری مراسم های مذهبی در برخی از ایام سال عادت نداشته باشید و شرکت در این مراسم ها شرایط رفت‌وآمد خاص خود هستند که ممکن است با سبک زندگی شما متفاوت باشد. 
زیبایی محیط زندگی، بر روحیه انسان بسیار تاثیرگذار است. محل زندگی با معماری‌های متفاوت، معابر استاندارد و نورپردازی‌های زیبا، اثر مثبتی بر روحیه ساکنین خواهد داشت.
معمول‌ ترین سیستم‌های سرمایشی در مجتمع‌های مسکونی، استفاده از کولرآبی، اسپلیتها و سرمایش از کف و سیستم‌های گرمایشی رایج نیز استفاده از موتورخانه مرکزی، پکیج‌ها و یا گرمایش از کف هستند. سالم و مناسب بودن این سیستم‌ها را نیز در هنگام انتخاب خانه بررسی کنید.
شاید با در نظر گرفتن شرایط ذکرشده، جست‌وجو و یافتن خانه‌ی مورد نظر بسیار سخت و زمان‌بر به نظر برسد؛ اما با در نظر داشتن مشکلات و هزینه‌های اسباب‌کشی و همچنین سلب آرامش با نبود فاکتورهای مورد نظر شما در خانه، بهتر است صبور باشید و در انتخاب خود عجله نکنید. برای به دست آوردن نتیجه‌ی بهتر از کارشناسان خبره این حوزه کمک بگیرید.

تنها یک کلیک با شهر باران فاصله دارید.


مربوط به مقالات