چگونه یک خانه خوب بخریم؟ | املاک شهر بارانچگونه یک خانه خوب بخریم؟ | املاک شهر باران

اگر می خواهید بدانید که چگونه یک ویلا مناسب در شمال بخرید، این مقاله را بخوانید!
وقتی به خرید اولین خانه خود فکر می کنید، به راحتی می توانید احساسات خود را به نمایش بگذارید. قبل از اینکه آن را بدانید ، در حال جستجوی خانه های فروشی در سایت های مختلف هستید. حتی برنامه خود را طوری تنظیم می کنید تا بتوانید بازدیدهای از خانه ها را انجام دهید و در مورد گزینه های تأمین مالی تحقیق می کنید که به شما این امکان را بدهد خانه ای را خریداری کنید که مناسب شماست. 
پیدا کردن خانه ای که نمی توانید از آن برخوردار باشید بسیار آسان است و این اشتباه می تواند در طولانی مدت بر توانایی شما در ایجاد ثروت تأثیر بگذارد. اما دانستن مراحل خرید خانه به شما این امکان را می دهد تا در مورد خرید خانه خود تصمیم گیری هوشمندانه بگیرید.

نحوه خرید خانه در 6 مرحله


خرید خانه در شمال زمان بر است و هیچ خانه ای حتی آن خانه های ییلاقی کاملاً زیبا در گوشه و کنار حیاط خلوت نیز قبل از آماده شدن ، ارزش خرید را ندارند.
آیا چه چیزی مهمتر از خانه ای است که خریداری می کنید؟ اینکه چگونه آن خانه را می خرید.
برای خرید خانه در شمال به روشی هوشمندانه از این راهنمای گام به گام استفاده کنید.

6 مرحله برای خرید خانه:
•    برای پیش پرداخت خانه پس انداز کنید.
•    برای وام مسکن از قبل اقدام کنید.
•    یک مشاوراملاک حرفه ای پیدا کنید.
•    به دنبال پیدا کردن خانه بروید.
•    بازرسی منزل را به صورت دقیق انجام دهید.
•    در آخر خانه را خریداری کنید.
تصمیماتی که شما در فرایند خرید خانه می گیرید می تواند بین خانه ای که باعث آرامش خانواده شما برای سالهای متمادی می شود و خانه ای که به شما احساس نفس تنگی می دهد، تفاوت ایجاد کند. خرید خانه لزوما یک تجربه استرس زا و سخت نیست. این کار در واقع می تواند بسیار سرگرم کننده باشد به خصوص اگر تصمیم گرفته باشید بسیار هوشمندانه و در درازمدت عمل کنید.

چه زمانی برای خرید یک خانه مناسب است؟


اول ، چگونه می دانید زمان مناسب برای خرید خانه در شمال چه موقع است؟ قبل از اینکه حتی در مورد شروع مراحل خرید خانه فکر کنید ، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید:

•    امور مالی خود را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که پس انداز خوبی برای پرداخت هزینه خانه برخوردار هستید. خرید خانه قبل از آماده کردن هزینه آن می تواند به فاجعه اقتصادی منجر شود.

•    بازار مسکن را در نظر بگیرید. اگر می خواهید در خرید خانه خود یک سرمایه گذاری هوشمندانه انجام دهید ، باید خانه ای را خریداری کنید که از ارزش بالایی برخوردار باشد. با مشاور املاک خود در مورد ارزش خانه در منطقه خود و پتانسیل آنها صحبت کنید.

•    به مرحله زندگی خود بیاندیشید. اگر فکر می کنید سال بعد جابجا می شوید ، خریدن خانه معنایی ندارد. روند خرید و فروش خانه گران است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای 5 تا 7 سال آینده در آن منطقه خواهید بود. 

اگر فکر می کنید اکنون زمان مناسبی برای قدم گذاشتن در مالکیت خانه دارید، اینجا نحوه شروع کار را به شما نشان می دهیم:

مرحله 1: برای پیش پرداخت پس انداز کنید.


برای همه وسوسه انگیز است که به پول فکر نکنند و مستقیماً به دنبال خانه های منطقه خود بروند. از این گذشته ، فکر کردن درباره خرید خانه خیلی جالب تر از تفکر درباره هزینه های مالی شما است ! اما یک بنیاد مالی ضعیف ، نوعی پشیمانی هنگام خرید خانه بوجود می آورد.
آینده خود را با داشتن یک چشم انداز کوتاه مدت، کوتاه نکنید. سال ها خاطره در خانه خود بسازید. به این فکر کنید که وعده های غذایی بیشماری را در آشپزخانه میل می کنید و ساعاتی را برای لذت بردن از روزهای گرم تابستان در حیاط خلوت می گذرانید. آیا می خواهید آن لحظات تحت الشعاع فشارهای مالی باشند؟
خرید خانه احتمالاً بزرگترین خریدی است که تاکنون انجام داده اید. آیا مطمئن هستید که آماده هستید؟ پاسخ دادن به این دو سوال به شما کمک می کند تا بدانید!

آیا از نظر مالی آماده خرید خانه هستید؟


قبل از شروع فرآیند خرید خانه ، توصیه می کنیم بدهی خود را بپردازید و سه تا شش ماه هزینه را در صندوق اضطراری پس انداز کنید. آمادگی مالی برای خرید خانه مهم است. چرا؟

وقتی دیگر صاحبخانه ندارید، مسئولیت پرداخت تعمیرات بر عهده شما است. پس چه اتفاقی می افتد اگر لوله آب خانه جدید شما تنها پس از سه ماه خراب شود؟
هنگامی که بودجه ای را برای پس انداز کنار نگذاشته باشید ممکن است نتوانید از پس همه هزینه های خانه جدید بربیایید اما اگر یک بودجه کامل اضطراری داشته باشید و هیچ بدهی در خرید خانه نداشته باشید، یک تعمیر غیرمنتظره تمام زندگی شما را نمی لرزاند.

چقدر باید پس انداز کنید؟


درست مانند هر هدفی، خرید خانه به شیوه ای هوشمندانه، نیازمند برنامه ریزی درست و دقیق است. وقت گیرترین کار پس انداز برای پرداخت هزینه های معامله و سایر هزینه های جابجایی است.

هزینه های انجام معامله و پیش پرداخت: به عنوان مثال بنگاه املاکی به نام الکس کلارک ، که تیم او به طور متوسط 100 خانه در سال در Portland ، Oregon می فروشد ، به مشتریان خود توصیه می کند حدود 3٪ از قیمت خرید خانه را برای هزینه های معامله و پیش پرداخت پس انداز کنند. اما این درصد بسته به میزان گران بودن هزینه ها و مالیات ها در منطقه شما می تواند متفاوت باشد. 

جابجایی و سایر هزینه ها: هزینه های جابجایی بسته به میزان حرکت شما و اینکه چقدر خانه جدید شما از مکان فعلی شما فاصله دارد متفاوت است. برای کمک به بودجه بندی ، می توانید پیش از زمان جابجایی با شرکتهای مرتبط در منطقه خود تماس بگیرید. اگر قصد دارید به روزرسانی هایی را در خانه خود انجام دهید مانند نصب پرده یا خرید مبلمان جدید، برای این کار به پول نقد نیز احتیاج خواهید داشت!
صرفه جویی در هزینه ها نیازمند برنامه ریزی دقیق است. برنامه ای را تنظیم کنید و روی نقاط عطف خود متمرکز شوید.

مرحله 2: برای وام مسکن از قبل آماده شوید.


بهترین راه برای خرید خانه، پرداخت با پول نقد است. ممکن است دیوانه به نظر برسد ، اما افرادی مانند شما این کار را هر روز انجام می دهند! اگر این برای شما امکان پذیر نباشد، به وام رهنی خانه احتیاج دارید.

چگونه می دانید کدام گزینه وام برای شما مناسب است؟


اشتباه در امور مالی، بزرگترین دارایی شما را به یک بدهی تبدیل می کند. به همین دلیل گرفتن وام مسکن مناسب بسیار مهم است! تعیین ملاک هایی برای خانه دلخواه، شما را در پیدا کردن خانه ای که دوست دارید طبق بودجه شما آسان تر می کند.

مرحله 3: یک مشاور حرفه ای املاک پیدا کنید.


اگرچه جستجوی خانه ها امروزه به صورت آنلاین انجام می شود اما نباید به همین جا خاتمه یابد. شما می توانید به تنهایی تحقیقات زیادی انجام دهید، اما در مورد جزئیات و امنیت کامل خانه خود به کمک یک متخصص نیاز دارید.
یک مشاور املاک می تواند به شما در فرایند خرید خانه کمک کند. در برخی موارد ، آنها حتی ممکن است بتوانند به شما کمک کنند خانه ای را پیدا کنید قبل از اینکه وارد بازار شوید پیشنهادهای مناسبی را به شما ارائه می دهد.
یک مشاور املاک و مستغلات از منافع شما دفاع می کند و بخشی اساسی از تیم خرید خانه شما است. اما آنها به صورت رایگان کار نمی کنند. بنابراین چقدر باید آماده پرداخت هزینه باشید؟

چه ویژگی ای را باید در مشاور املاک جستجو کنید؟ 


شما ممکن است بسیاری از مشاورین املاک و مستغلات را در منطقه خود بشناسید. اما به خاطر داشته باشید که دانش و تجربه از مهم ترین ویژگی یک مشاور املاک حرفه ای است.  شما یک متخصص می خواهید که بتواند نحوه خرید خانه را به شما نشان دهد.

مرحله 4: به شکار خانه بروید.


برای قسمت جالب آماده هستید: پیدا کردن خانه ی عالی!

پس از رسیدن به این مرحله ، منابع مالی شما باید کاملاً مشخص باشد ، بنابراین شما دقیقاً می دانید که چقدر می توانید هزینه کنید و با یک مشاور املاک دانا، می توانید با خیال راحت خانه موردنظر را خریداری کنید. 
قبل از اینکه به جستجوی خانه بروید ، لیستی از ویژگی هایی که لازم است در خانه وجود داشته باشد ایجاد کنید. اگر در حال خرید خانه با همسر خود هستید ، لیست های جداگانه تهیه کنید و مقایسه کنید. پس از مشخص شدن ویژگی های مورد نظر خود ، آنها را با مشاور املاک خود به اشتراک بگذارید و از آن معیارها به عنوان پایه جستجوی خانه خود استفاده کنید.
مشاور شما می تواند به شما در تعیین انتظارات واقع گرایانه کمک کند و جستجوی خود را در مناطقی که می توانید از آن استفاده کنید ، شروع کند.

چگونه می توانید بدانید که سرمایه گذاری خوبی انجام می دهید؟


هنگامی که به دنبال خانه ای عالی هستید ، تصور اینکه هیچوقت آن را نفروشید، دشوار است. اما فقط به یاد داشته باشید، حتی اگر فکر می کنید خانه خود را هیچ وقت نمی فروشید، باید ارزش فروش مجدد را در ذهن داشته باشید. در اینجا چند نکته در مورد خرید خانه برای کمک به شما در ایجاد یک سرمایه گذاری هوشمند آورده شده است:

در مورد مکان یا طرح خانه کوتاه نیایید. این دو مورد درباره خانه ای که خریداری می کنید هیچ وقت تغییر نمی کند. جذابیت های انگشت شمار یک خانه نمی تواند طرح بد آن را پوشش دهد و خرید یک خانه عالی در یک محله نه چندان عالی ایده ی خوبی نیست. 

ارزان ترین خانه را در بهترین محله ای که می توانید خریداری کنید. این باعث می شود فضای ارزشمند خانه شما در آینده رشد کند و بر قیمت آن افزوده شود. 

به ارزش خانه در آن منطقه توجه کنید. آیا آنها در حال افزایش هستند یا کاهش می یابند؟ آیا مشاغل در حال رونق یا تعطیل شدن هستند؟ با آنچه در محیط اطراف خانه اتفاق می افتد، می توانید متوجه ارزش خانه در آن محله شوید.

به وجود مدرسه در منطقه موردنظرتان دقت کنید. حتی اگر صاحب فرزند نیستید،مناطقی که در آنها مدرسه وجود دارد می توانند یک عامل مهم هنگام فروش باشند.

مرحله 5: بازدید خانگی و ارزیابی آن


پس از رسیدن به این مرحله ، شما به طور رسمی در خانه جدید خود در شرف بستن قرارداد خواهید بود! 
اما حالا که در شرف بستن قرارداد هستید ، چه انتظاری دارید؟ وظیفه اصلی شما در حال حاضر بازدید خانه است.

بازدید خانگی


شما به عنوان یک خریدار حق دارید قبل از خرید خانه یک بازرسی حرفه ای در منزل داشته باشید. این یکی از مهمترین موارد احتیاطی است که می توانید قبل از خرید خانه از آن استفاده کنید زیرا باعث می شود همه مزایا و معایب خانه را بررسی کنید. اگر در بازدید از خانه مشکلاتی را مشاهده کردید، می توانید از فروشنده بخواهید مشکل را برطرف کند، قیمت را کاهش دهد یا قرارداد را فسخ کند.
بسته به توصیه مشاور املاک خود، سن و وضعیت خانه ای که خریداری می کنید، می توانید ارزیابی های حرفه ای انجام دهید.

مرحله 6: در آخر خانه را خریداری کنید


شما انجامش دادید! تمام برنامه ریزی ها ، جستجوی خانه ها و انتظارات به پایان رسیده است. 
قبل از اینکه کلیدهای خانه جدید خود را بدست آورید و رسماً آن را به نام خودتان بزنید، یک کار دیگر هم باید انجام دهید.
شما باید یک نسخه از اسناد اختیاری خود را برای بررسی قبل از زمان موعود دریافت کنید و هزینه هایی مثل بستن قرارداد، بیمه و ... را پرداخت کنید. 
اگر در هنگام بستن قرارداد سوالی برایتان پیش آمد خجالت نکشید و بپرسید. این یکی از بزرگترین خریدهایی است که تاکنون انجام داده اید و باید دقیقاً بدانید که چه مواردی را امضا می کنید.
وقتی تمام مدارک را امضا کردید، وقت آن رسیده است که نفس راحت بکشید. شما رسماً صاحب خانه هستید. تبریک می گوییم!
ممکن است روند خرید خانه کار آسانی نباشد، اما داشتن یک خانه جدید زیبا ارزش آن را دارد.

سخت پایانی:
بزرگترین سرمایه گذاری خود را بدون راهنمایی یک متخصص انجام ندهید. خرید یک خانه می تواند استرس زا باشد ، اما یک مشاور املاک حرفه ای به شما کمک می کند تا یک سرمایه گذاری هوشمندانه که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد، انجام دهید.
املاک شهر باران، با متخصصین و مشاوران درجه یک و حرفه ای در حوزه املاک، شما را در رسیدن به ملک مورد نظرتان راهنمایی می کند. 
تنها یک کلیک با شهر باران فاصله دارید.

 


مربوط به مقالات