6 نکته درباره خرید زمین در شمال6 نکته درباره خرید زمین در شمال

حتما برایتان پیش آمده است که به فکر سرمایه گذاری در مناطق خوش آب و هوای شمالی باشید. همانطور که می دانید بهترین راه برای حفظ سرمایه و افزودن به ارزش آن، خرید زمین در شمال و خرید ملک در شمال است. در هنگام خرید زمین در شمال، باید به نکاتی توجه داشته باشید. ما در این مقاله تلاش می کنیم نکات اصلی در این مورد را به شما بگوییم.

اهمیت خرید زمین در شمال


اگر به اطرافیان و آشنایان خود نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که تقریبا نیمی از آنها به دنبال سرمایه گذاری از طریق خرید زمین در شمال هستند. حتی می بینیم افرادی که ساکن تهران هستند نیز به دنبال زمین مناسب و باارزش در شمال هستند تا آن را خریداری کنند و سرمایه خود را حفظ کنند. حتما این سوال برایتان پیش آمده است که چرا این قضیه در سال های گذشته با استقبال زیادی روبرو شده است.

یکی از عواملی که بر روی افزایش خرید زمین در شمال تاثیر گذاشته است، رشدپذیری شهرهای شمالی کشور است. مناطق شمالی کشور، هم از نظر آب و هوا و هم طبیعت زیبا و دیدنی از مناطقی است که در آینده نه چندان دور بر جمعیت اش اضافه خواهد شد و بهترین گزینه برای سرمایه گذاری خواهد شد. فراوانی زمین در شمال زیاد است و ساکنین شهرهای مختلف علاقه زیادی به سرمایه گذاری در این منطقه با خرید زمین در شمال دارند زیرا هرروز بر ارزش زمین های شمال افزوده می شود.

یکی از عوامل دیگر علاقه به خرید زمین در شمال، قیمت های پایین تر آن نسبت به شهرهای بزرگ است. برای مثال شما با پولی که در دست دارید می توانید زمینی مناسب در بهترین منطقه شمال خریداری کنید اما با همان پول امکان خرید زمین مناسب در تهران را ندارید.

نکات اصلی درباره خرید زمین در شمال


قبل از انجام هر معامله ای، شما باید آگاهی خود را نسبت به خرید ملک و معامله آن بالا ببرید. شاید به نظر شما خرید و فروش زمین در شمال کاری آسان باشد اما در واقع این نوع معاملات نکات ریز زیادی دارد که اگر با آنها آشنایی نداشته باشید ممکن است در خرید زمین اشتباه کنید و ممکن است ارزان ترین زمین در شمال هم برای شما به صرفه نباشد.

پس در ادامه مقاله 6 نکته درباره راهنمای خرید زمین در شمال را بیان می کنیم که شما آگاه تر و با دید بازتر به سمت خرید بروید.

هدفتان از خرید زمین چیست؟


این سوال را از خود بپرسید، هدفتان از خرید زمین چیست؟ آیا هدفتان سرمایه گذاری بر این زمین است؟ یا می خواهید کار ساخت و ساز روی آن انجام دهید؟

بودجه خود را مشخص کنید. 


حتما قبل از اینکه به دنبال زمین بگردید، بودجه خود را مشخص کنید. با مشخص بودن بودجه می توانید راحت تر به دنبال زمین مورد نظرتان باشید و زمین مناسب را انتخاب کنید. حتی خرید ارزان ترین زمین در شمال نیز نیاز به بودجه مشخص دارد.

یک منطقه برای خرید زمین انتخاب کنید. 


حتما منطقه ای که تصمیم دارید در آن زمین را خریداری کنید، بررسی کنید. قبل از خرید زمین در شمال، موقعیت منطقه و بافت آن را در نظر بگیرید.


به سند زمین دقت کنید.


نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، سند زمین است. در جریان باشید که حتما زمینی که خریداری می کنید دارای سند باشد زیرا ممکن است افراد سودجو با حقه و کلک بخواهند بر سر شما کلاه بگذارند و برای شما دردسر ایجاد کنند. در این زمینه بهتر است قبل از خرید زمین با یک مشاور حرفه ای مشورت کنید.

زمین را مورد بررسی حقوقی قرار دهید.

 

قبل از خرید زمین، حتما از طریق شهرداری پیگیر شوید که زمین مشکلات حقوقی و ساخت نداشته باشد. برای مثال مطمئن شوید زمینی که خریداری می کنید در طرح عقب نشینی خانه ها نباشد.

کاربری زمین را مشخص کنید. 


از ابتدا که تصمیم به خرید زمین گرفتید، کاربری زمین را نیز مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند زمین مناسب با کاربری مدنظرتان پیدا کنید. برای مثال اگر به دنبال ساخت استخر هستید باید موقعیت مکانی زمین را بسنجید که مناسب است یا خیر و بعد اقدام به خرید کنید.

املاک شهر باران، با متخصصین و مشاوران درجه یک و حرفه ای در حوزه املاک، شما را در رسیدن به ملک مورد نظرتان راهنمایی می کند. 

تنها یک کلیک با شهر باران فاصله دارید.


مربوط به مقالات