6 ویژگی اتاق خواب مستر | املاک شهر باران6 ویژگی اتاق خواب مستر | املاک شهر باران

امروزه در جریان انتخاب خانه های مختلف حتما اسم اتاق خواب مستر به گوشتان خورده است. اگر به دنبال خرید یک خانه لوکس و مدرن هستید،

به طور کلی می توان گفت اتاق خواب مستر (master room)، اتاق خواب های بزرگ و مدرن یک خانه هستند که همه امکانات یک اتاق کامل را دارد. از مهم ترین ویژگی های مستر روم، داشتن سرویس بهداشتی و سرویس حمام شخصی است

6 ویژگی اصلی مستر روم:

احتمالا همه ی ما در بازدید از منازل، یکبار با مستر روم ها در ویلاهای شخصی مدرن، یا عکس های آن در صفحات مجازی رو به رو شده ایم. بعضی از این مستر روم ها همه ویژگی های یک اتاق خواب مستر کامل را دارند اما برخی از آنها کامل نیستند.

در اتاق های خواب مستر ویلاها و آپارتمان های مدرن امروزه می بینیم که به دلیل کمبود فضا، همه ویژگی های یک مستر روم کامل را ندارند اما در هر صورت فضایی راحت و لذت بخش را برای ساکنین آن فراهم می کند و داشتن یک اتاق خواب مستر در ویلا یا آپارتمان، بر ارزش آن می افزاید و مزیت های زیادی دارد. از ویژگی های اصلی یک اتاق خواب مستر باید به موارد زیر اشاره کرد:

1. ابعاد اتاق خواب

قبل از ساخت یک اتاق خواب مستر، باید به ابعاد و اندازه اتاق خواب توجه کنید. یکی از اصلی ترین معیارها برای ساخت مستر روم، داشتن فضای کافی در اتاق خواب است. توجه داشته باشید که هدف از ساخت اتاق خواب مستر، راحتی و آرامش شماست. یک اتاق خواب مستر استاندارد در واقع بخش های مختلفی دارد که همه ی آنها با فاصله مناسب از هم قرار گرفته اند و فضای کافی برای رفت و آمد در اتاق وجود دارد و دکوراسیون اتاق نیز باید به بهترین شکل طراحی شده باشد.

2. سرویس بهداشتی

یکی از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی اتاق خواب های مستر، داشتن سرویس بهداشتی مناسب و مدرس و با امکانات بالا در اتاق خواب است. طراحی داخلی سرویس بهداشتی، داشتن تهویه ی مناسب و معماری خاص، به زیبایی اتاق خواب مستر می افزاید.

3. سرویس حمام

تصور کنید صبح زود از خواب بیدار می شوید و می خواهید خیلی سریع قبل از رفتن به سرکار حمام آب گرم بگیرید اما متوجه می شوید یکی از اعضا خانوادتان دارد از حمام استفاده می کند. در این صورت یا شما به سرکارتان دیر می رسید یا بدون آنکه حمام کنید به سرکار رفته اید. تنها چیزی که در این شرایط به آن نیاز دارید سرویس حمام شخصی در اتاق خوابتان است. از مهم ترین ویژگی های یک اتاق خواب مستر کامل، داشتن سرویس حمام شخصی و مجزا برای خود شماست. می توان گفت بدون سرویس حمام، اتاق خواب مستر معنایی ندارد.

4. کلوزت روم

یکی از بهترین ویژگی های اتاق خواب مستر، کلوزت روم  و یا کمد لباس است. در واقع کلوزت روم یک بخش اختصاصی برای نگهداری از لباس ها، کفش ها و در کل وسایل شخصی فرد است. این بخش از مستر روم با کمدهای زیبای چوبی یا شیشه ای ساخته می شوند و طبقه بندی های جداگانه ای برای چیدمان انواع پوشاک را دارند. داشتن آینه های تمام قد و صندلی های نرم و راحت برای پوشیدن کفش ها، باعث زیبایی و راحتی دوچندان اتاق خواب مستر می شود.

5. امکانات صوتی و تصویری

 یکی دیگر از ویژگی های اتاق خواب مستر که به کامل شدن آن کمک می کند، تجهیزات صوتی و تصویری مانند تلویزیون است. تلویزیون در اتاق مستر باید فضای کمی را اشغال کند و بهترین راه این است که روی دیوار نصب شود. رو به روی تلویزیون نیز تخت خواب قرار می گیرد و یا می توان علاوه بر تخت خواب از مبل های راحتی استفاده کرد.

6. فضای نشیمن

اگر اتاق خواب مستر شما به اندازا کافی فضای آزاد دارد، بهتر است از آن به عنوان فضای نشیمن استفاده کنید. برای این کار می توانید از یک یا دو مبل راحتی و یک میز با ابعاد مناسب تهیه کنید و یک مکان دنج و راحت در گوشه ی اتاق انتخاب کنید. این فضا مکان مناسبی برای خواندن کتاب، نوشیدن قهوه و گوش دادن به موسیقی است.

سخن پایانی:

همه ی اتاق خواب های مستر کامل نیستند. بعضی از آنها ممکن است تلویزیون نداشته باشند. اما یک اتاق خواب مستر واقعی و کامل باید همه ویژگی هایی که به آنها اشاره کردیم را داشته باشند. دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر بسیار مهم است. این فضا مکانی برای آرامش شماست و دکوراسیون داخلی آن نیز باید حس آرامش را به شما القا کند. این نکته کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و شما می توانید اجزاء اتاق مستر را طوری چیدمان کنید که حس آرامش کافی در آن داشته باشید.

  • مقالات بیشتر درباره دکوراسیون داخلی را در وبلاگ شهر باران بخوانید.
  • تنها یک کلیک با املاک شهر باران فاصله دارید.


مربوط به مقالات